Tematyka prac dyplomowych
Oferta jest skierowana dla studentów kierunków Biotechnologii i Inżynierii chemicznej (1 i 2 stopnia). Tematyka prac związana jest z:
- zagospodarowaniem biomasy w jednostkowych oraz zintegrowanych procesach łączących obróbkę wstępną, hydrolizę enzymatyczną, fermentację oraz izolację produktów. W badaniach laboratoryjnych wykorzystywane są grzyby pleśniowe lub bakterie, badane pod kontem produkcji enzymów o określonej aktywności, w hodowlach na surowcu stałym i w hodowlach płynnych. Uzyskane w hodowli białko katalityczne lub enzym komercyjny wykorzystuje się w eksperymentach badających przykładowo kinetykę enzymatyczną, stopień konwersji substratu i/lub wpływ innych związków będących potencjalnymi inhibitorami tego enzymu.
- modelowaniem materiałów do transportu substancji aktywnych (np. leków, hormonów itd.), immobilizacji objętościowej biokatalizatorów, transportu masy z nałożoną reakcją.
- zagospodarowaniem odpadów przemysłowych w z wykorzystaniem różnego rodzaju bioreaktorów mikrobiologicznego, enzymatycznego i membranowego
- charakterystyką i zastosowaniem materiałów hydrożelowych; Otrzymywanie bioproduktów z wykorzystaniem katalizy enzymatycznej
- badaniem zjawiska biofoulingu w bioreaktorach membranowych
- zastosowanie mikrobiologicznych ogniw paliwowych w procesach oczyszczania ścieków
Oferta prac dyplomowych o charakterze numerycznym i symulacyjnym jest skierowana głównie do studentów kierunków Inżynieria Chemiczna Procesowa, Biotechnologia i Inżynieria Materiałowa. Tematyka prac dyplomowych obejmuje badania prowadzone w katedrze koncentrując się na modeolowaniu molekularnym zjawisk transportu i asorpcji w układach o charakterze ciała stałego (SBA-15, MOG) i hydrożeli.