TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Katedra Inżynierii Bioprocesowej, Mikro i Nanoinżynierii

Laboratoria

Wymieniona, liczna i wysokokwalifikowana kadra naukowa Katedry Inżynierii Bioprocesowej, Mikro i Nanoinżynierii (oraz bardzo dobre wyposażenie w aparaturę badawczą pozwala na podejmowanie szerokiej tematyki badawczej. Katedra ten specjalizuje się w tematyce separacji membranowej, zwłaszcza w zastosowaniu do oczyszczania ścieków przemysłowych oraz w mikrobiologicznym oczyszczaniu ścieków. Katedra dysponuje czterema laboratoriami, wyposażonymi w standardową i unikalną aparaturę do badań ciśnieniowych procesów membranowych (mikrofiltracja, ultrafiltracja, nanofiltracja i odwrócona osmoza), m.in. - zestawem do testowanie membran (?P do 8,5 MPa) firmy Millipore, zestawem do testowania ceramicznych membran mikrofiltracyjnych i ultrafiltracyjnych f-my TAMI,  instalacją półtechniczna do testowania membran kapilarnych i rurowych f-my Carbone Loraine, wyposażoną w węzeł czyszczenia membran met. płukania wstecznego, pilotową instalację przystosowaną do testowania modułów membranowych, wyposażoną w węzeł czyszczenia membran met. płukania wstecznego, laboratoryjne zestawy do testowania membran polimerowych, Aparatura ta jest powiązana pod względem analitycznym z: chromatografem gazowym, HPLC – 2 sztuki, spektrofotometrami UV-Vis. Posiadane wyposażenie umożliwia przeprowadzenie testów efektywności rozdziału membranowego, prowadzących do wytypowania membran optymalnych do zastosowania w różnych problemach technicznych.

Ponadto katedra posiada bioreaktory BioFlow (New Braunshwick); bioreaktor wielkolaboratoryjny (Braun); liczne bioreaktory; laboratoryjne oryginalnej konstrukcji; bioreaktor membranowy; aparaturę stosowaną w procesach chemicznych i biochemicznych; Kolumnę destylacyjną.

Infrastruktura obliczeniowa opiera się przede wszystkim o Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe WCSS (72,5 Tflops) wspomagane nowoczesnym oprogramowaniem umożliwiajacym prowadzenia badań na bardzo dużych układach.

9.png

Politechnika Wrocławska © 2024